Cécile Licad
Urodziła się w 1964 roku w Manili. W 1973 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez trzy lata studiowała w filadelfijskim Curtis Institut of Music u Mieczysława Horszowskiego, Seymour Lipkin, a także u Rudolfa Serkina, u którego kolejne pięć lat studiowała prywatnie. W 1980 roku zadebiutowała podczas Tanglewood Festival z Bostońską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Seiji Ozawy. W następnym roku zdobyła złoty medal w konkursie w Leventritt. Od tego czasu koncertuje na całym świecie, z wielkimi orkiestrami amerykańskimi i europejskimi jak np.: New York Philharmonic, Chicago Symphony, London Symphony, Cleveland Orchestra, Royal Philharmonic, Washington National Orchestra, Montreal Symphony, ze sławnymi dyrygentami, jak: Sir Georg Solti, Claudio Abbado, Seiji Ozawa, Zubin Mehta, Leonard Slatkin, André Previn.
W 1997 roku Cécile Licad koncertowała w Niemczech, m. in. na Berliner Festwochen, w Filharmonii Kolońskiej i Sali Herkulesa w Monachium. Po udanych koncertach w 1997 roku z Orpheus Chamber Orchestra (m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku) artystka zaplanowała z tą orkiestrą tournée po Niemczech w kwietniu 1999 roku.
Dla firmy Sony nagrała płytę z dwoma koncertami fortepianowymi F. Chopina i C. Saint-Saënsa (z London Philharmonic i A. Previnem), która otrzymała Grand Prix du Disque. W roku 1995 ukazały się nagrania dzieł R. Schumanna oraz płyta nagrana dla Music Masters z utworami Chopina, a jesienią 1997 roku utwory M. Ravela (także dla Music Masters).
Od 1996 roku Cécile Licad współpracuje z flecistą Patrickiem Gallois. Przygotowują nagrania muzyki kameralnej L. van Beethovena dla Deutsche Grammophon Gesellschaft.
Powrót