Chór Filharmonii Narodowej
Został założony przez Zbigniewa Soję w 1952 roku, potem kierowali nim: Roman Kuklewicz, Józef Bok, Antoni Szaliński, od 1878 roku pełni tę funkcję Henryk Wojnarowski.
Repertuar zespołu obejmuje ponad 150 utworów z rożnych epok. Głównym nurtem działalności chóru jest udział w koncertach z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Narodowej, udział w festiwalu Warszawska Jesień. Wiele koncertów utrwalono na płytach, np. Pasja wg św. Łukasza K. Pendereckiego nagrana z WOSPR pod dyrekcją kompozytora uzyskała nominację do Grammy. Zespół wykonuje wszystkie utwory oratoryjne i a cappella K. Pendereckiego.
Chór często koncertuje w kraju i regularnie za granicą, zapraszany przez takie zespoły jak: Filharmonia Monachijska, Berlińska Radiowa Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra RIAS, Bamberger Symphoniker, orkiestry symfoniczne w Tel Awiwie i Jerozolimie, Orkiestra Symfoniczna Akademii Santa Cecilia w Rzymie, Orkiestra Opery Narodowej w Brukseli, Orkiestra Symfoniczna w Palermo.
Występuje także w spektaklach operowych, np. w mediolańskiej La Scali w Atem F. Donatoniego (1986), Oberonie C. M. Webera (1989), Fidelio L. van Beethovena (1990), w weneckim Gran Teatro La Fenice w Żywocie rozpustnika I. Strawińskiego (1989), w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta (1987), Operze Paryskiej w Fidelio Beethovena (1989), w Operze w Palermo w Królu Rogerze K. Szymanowskiego (1992), Królu Edypie Strawińskiego (1993), Antygonie A. Honeggera (1993), na Festiwalu Muzyki Operowej Rossiniego w Pesaro (Włoszka w Algierze, 1996).
Powrót